Úvod > Aktuality > Výlet 5.A

Výlet 5.A

26.6.2023

V posledním týdnu školy je velký prostor pro vlastní aktivity. Žáci 5.A pracovali po celý rok v badatelském kroužku a jednu ze schůzek jsme věnovali návštěvě bobřího domu za městem. Od té doby opakovaně škemrali, abychom se tam vydali znovu. A tak jsme tomuto výletu věnovali jeden z posledních školních dnů, tentokrát letní a slunečný. Šli jsme cestou – necestou, (vysoké kopřivy a tráva), jak říkali žáci – džunglí, ale nikdo si nestěžoval, naopak z toho měli legraci. Když jsme vyšli na louky, slyšela jsem poprvé od našich dětí, že je ta příroda krásná – plno kytek, lesních jahod, motýlů… Kluci chytali koníky a strašili s nimi děvčata a užili si zábavy, jako v lunaparku. Nakonec jsme se k bobrům přece jen dostali a zdálo se nám, že jejich dům ještě povyrostl. Povídali jsme si, co si o bobrech pamatujeme a jaké to bylo, když jsme tam šli poprvé a vrátili jsme se zmáčení po kolena, a jak paní učitelka spadla do potoka. To je přece vždycky švanda. Nakonec jsme suchou nohou po dně druhého Paveláku prošli na cestičku na kraji pole. Na otázky, proč není v rybnících voda a kam odletěly labutě, jsme odpověď neznali. Vrátili jsme se uchození, ale veselí a spokojení. Prima výlet a nic nás to nestálo.