Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet ŠD na Vikštejn

Výlet ŠD na VikštejnDatum konání:
21.10.2022

V týdnu před podzimními prázdninami vyjeli žáci ze všech tří oddělení ŠD na poslední podzimní výlet na zříceninu hradu Vikštejna.

29 dětí měly na starost dvě paní vychovatelky, dvě asistentky a tři maminky. Cestovali z Vítkova autobusem, a pak necelé dva kilometry pěšky. Po cestě plnili různé úkoly, procvičovali postřeh, týmovou spolupráci, hráli pohybové hry, upevnili si znalosti o životě zvířat ve zdejších lesích a zkoumali, jak je les na podzim barevný a krásný. Těšili se poslední letošní „opékačku“ a také na průzkum tamních zachovalých sklepení.

 Jaké však bylo překvapení, že byl pro všechny připraven krátký program rytířů ze skupiny „Přátel historického šermu“ s přehlídkou zbraní a výstroje. Sehráli dětem i krátkou scénku s únosem jedné s vychovatelek a děti ji „musely vykoupit“ a zpátky si ji vyprosit.

Na toto odpoledne budou všichni ještě dlouho vzpomínat.

FOTO ZDE