Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výtvarná a pěvecká soutěž 2023

Výtvarná a pěvecká soutěž 2023Datum konání:
30.3.2023

30.března proběhla výtvarná a pěvecká soutěž pro žáky základních škol z Vítkova a okolí.

Letošním tématem výtvarné části bylo 100.výročí založení studia Walt Disney company, kreslily a malovaly se postavy a výjevy z filmů a pohádek korporace Disney (Marvel, Pixar, Lucasfilm, 20th Century Fox…)

The Walt Disney Company (často zkráceně Disney) je americký nadnárodní mediální a zábavní konglomerát se sídlem v BurbankuKalifornii. Založili ho bratři WaltRoy Disneyovi 16. října 1923 jako původně animované studio Disney Brothers Studio, později Walt Disney Productions. Brzy se The Walt Disney Company stala jedním z největších hollywoodských studií (Walt Disney Pictures, Pixar, Marvel, Lucasfilm a 20th Century Fox) a vlastníkem několika televizních stanic včetně ABCESPN. První a nejznámější animovaná postavička studia Disney, Mickey Mouse, je oficiální maskot The Walt Disney Company. Postava Mickey Mouse vznikla v roce 1928 a podle amerických zákonů je dodnes chráněna autorskými právy .

 
Velice si vážíme Vaší přízně a aktivního přístupu k přípravě a výběru soutěžících. Letošní ročník byl velmi slabý, co se účasti týče, ale doufám, že si Vaši žáci i jejich doprovod akci užili a že jsou ve většině i spokojeni s výsledky i oceněním.
Z oslovených 28 základních a speciálních škol v širokém okolí se letos zúčastnilo výtvarné části 5 škol  - 30 soutěžících a pěvecké části pouze 3 školy - 13 soutěžících.
Těšíme se na příští ročník a opět na Vaši účast.

 

VÝSLEDKOVÉ LISTINY 2023.mht

FOTO ZDE