Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zážitková Praha pro žáky IX.ročníku

Zážitková Praha pro žáky IX.ročníkuDatum konání:
11.11.2022

Projekt 3.2.2 NPO – podpora škol nám umožnil navštívit Prahu a prožít tak krásné dva dny plné aktivit. Pobyt v hlavním městě navazoval na naše znalosti získané nejen ve škole, ale i při jednodenní návštěvě Prahy v loňském roce.

První aktivitou byla návštěva Vyšehradu, kde jsme se zúčastnili vzdělávacího programu „Akční Vyšehrad“. Soutěživou formou jsme si doplňovali informace a znalosti z historie Prahy. Byli jsme rozděleni do tří skupin, plnili úkoly a sbírali zlaťáky, které nás motivovaly k získání sladké odměny. Za nádherného počasí jsme obdivovali krásné výhledy na Vltavu i celou Prahu.

Následná pěší cesta do hotelu Angelis vedla přes Vltavu. Tam na nás čekalo příjemné ubytování ve vkusně zařízených pokojích. Volný čas jsme využili k odpočinku a přípravě na večerní muzikálové představení v Hudebním divadle Karlín, na které jsme se moc těšili. Nastal tak okamžik slavnostních příprav. Děvčata vyměnila kalhoty za večerní šaty a chlapci doplnili oděv bílými košilemi. Ve všech tak zavládla sváteční nálada a hlavně to všem moc slušelo. Příjemným zpestřením celého dne byla společná večeře v restauraci divadla, kde nám připravili kuřecí řízek s bramborovou kaší. Pak už následovalo muzikálové představení „Sestra v akci“. Celé vystoupení bylo doslova nádherné, vše umocňovalo kouzelné prostředí divadla.

K hezkému dni plnému nezapomenutelných zážitků už chyběla jen noční procházka Prahou. Večerní návštěva Karlova mostu a Staroměstského náměstí se zastávkou u orloje završila úžasný den. Před usnutím nám v mysli doznívaly vzpomínky na prožitý den a nikomu se nechtělo spát.

Páteční den jsme zahájili návštěvou Muzea fantastických iluzí, pak následovala prohlídka Václavského náměstí. Neradi jsme se s Prahou loučili, ale všechny nezapomenutelné zážitky i vzpomínky na veselé příhody v nás zůstanou. Proto velký dík patří všem, kteří nám umožnili prožít krásné dva dny v Praze.

Žáci IX. A

FOTO ZDE