Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Projekty > Zájezd Brno 26. - 28.5. 2011

Zájezd Brno 26. - 28.5. 2011Datum konání:
22.6.2011

Zájezd Brno

V rámci OPVK a grantovému projektu “Víme jak na to, aneb škola je kamarád” jsme ve dnech 26. 5. 2011- 28. 5. 2011 uspořádali zájezd do Brna. Zúčastnilo se ho 37 dětí a 3 rodiče, dozorovali 4 pedagogičtí pracovníci naší školy.

Po příjezdu do moravské metropole jsme se na pozvání zúčastnili tanečního a hudebního  festivalu "AMARI KEREKA". Tuto akci pořádala ZŠ a MŠ Brno, nám. 28. října v místním Domě kultury. Účastníci festivalu přijeli i z mnohem vzdálenějších míst, než jen z Brna, např. z Přerova, nebo Prahy. Tanečníci v pestrých krojích zaujali přítomné nejen choreografií, ale především nadšením, s jakým si svá vystoupení sami užívali. Atmosféra, poněkud živelná, odpovídala naturelu přítomných. Děti byly spokojené a to je důležité. Věříme, že se dobré vztahy s našimi novými kolegy budou i v budoucnu zdárně rozvíjet.

Ubytováni jsme byli přímo ve městě, v hotelu Brno s překrásným výhledem na Petrov a Špilberk. Protože většina účastníků byla už trochu unavená, s povděkem jsme přivítali teplou sprchu a večeři.

Druhý den nás čekalo Muzeum romské kultury. Děti se dozvěděly o Romech mnoho zajímavého. Do hravého poznávání historie i současnosti se zapojili všichni, včetně rodičů. Někteří si osvěžili znalosti z loňského roku a pro některé bylo všechno nové. Ti „zkušenější“ již s lektorkou živě diskutovali a mladá průvodkyně nestačila odpovídat.

Posilnění obědem jsme se vydali do Technického muzea. Bohužel aktivní, brněnští silničáři opravovali příjezdovou komunikaci a tak jsme dlouho bloudili kolem muzea. Ve výsledku jsme neměli na prohlídku tolik času, kolik bychom si přáli. Přesto si každý našel co bylo jeho srdci blízké. Někteří se zhlédli v historických autech, jiní se zase "vyřádili" v herně, kde si mohli vyzkoušet různé technické vymoženosti a pro zbytek byla zajímavá hudební  expozice, kde bylo možné vše osahat, na všechno zkusit zahrát. Největší radost měli malí muzikanti z cinkacích a klepacích hudebních nástrojů a protože v muzeu v tuto dobu kromě nás už nikdo nebyl, přežili pracovníci muzea naši přítomnost s ledovým klidem. Díky za to.

Po večeři ti nejvytrvalejší z nás čekali na noční ohňostroj, který byl v rámci „Noci kostelů“ k vidění nad chrámem Petrov. Už se sice trochu kazilo počasí, ale bylo krásně vidět a moc se nám to líbilo.

Třetí den ráno nám počasí už opravdu nepřálo. V plánu byl Dinopark ve Vyškově, ze kterého byly děti vloni nadšené. V dešti, ale statečně jsme nasedli do vláčku, objeli část Vyškova a obešli celý Dinopark. 3D kino, bylo zase super i proto, že každý rok mění film, který promítají. Ale pak už jsme byli tak mokří, že jsme mohli děti ždímat a tak do malé ZOO jsme už ani nejeli. Utěšovali jsme se, že zvířata stejně nejsou hloupá a určitě se i ona poschovávala před deštěm.

Naskákali jsme do autobusu a jeli rovnou na oběd. Hotel Atrium se nám osvědčil již minule a letos také nezklamal. Perfektní obsluha a skvělé jídlo a dokonalé služby (vše připravené přesto, že jsme dorazili o hodinu dřív a s ničím nebyl problém).

Zpáteční cestu autobusem většina malých cestovatelů zdárně prospala. Jistě se ale všichni už moc  těšili domů nejen na suché oblečení,  a hlavně na to, jak budeme vyprávět, co všechno jsme zažili…

evropský investiční fond