Úvod > O škole > Projekty > Evropský den

Evropský den

9.9.2013

30. května vyvrcholilo měsíční snažení žáků naší školy ve velký Evropský den, který byl realizován v rámci projektu Domu zahraničích služeb - Evropa otevřená všem, škola otevřená všem. Dověděli jsem se mnoho zajímavých věcí o řadě zemí Evropy. Předcházelo tomu dlouhé období příprav, kdy každá třída zpracovávala dostupné informace o jedné z nich. Povídali si při práci na projektu o tom, jací jsou kde lidé, zvyky, kuchyně, zajímavé stavby, kultura... A tak se  ve školní kuchyni pekla italská pizza a míchaly řecké saláty, ve druhé třídě se stavělo Koloseum, čtvrtá a pátá třída budovala Tower bridge z krabiček od čaje, speciální třídy se vydaly raketou na měsíc a přípravná třída se spřátelila s krakowským drakem. Kromě těchto 3D dílek vytvořily děti mnoho krásných obrázků, hrály, zpívaly tanečky. Akce byla završena netradičními sportovními hrami a celodenní  "vycházkou po evropských zemích". Tady měly děti prokázat znalosti nejen o "své" zemi, ale take o tom, co viděly na velké výstavce v tělocvičně školy, kterou děti dětem připravily. V závěru ještě čekala na všechny kvízy a soutěž, která pro ně připravili pracovníci Domu zahraničních služeb Praha. Nechyběly drobné užitečné dárky pro děti. Celou akci uzavřel informativní seminar pro dospělé, před jehož zahájením potěšila děvčata z tanečního kroužku přítomné hosty polskou mazurkou, francouzským menuetem a řeckým zorbou. Pro věřejnost je připravena výstava prací ve vestibule Komerční banky.

Prezentace Evropského dne