Úvod > Aktuality > Chlupatá návštěva :)

Chlupatá návštěva :)

9.9.2021

Sotva začal školní rok, užili jsme si návštěvu chlupatých kamarádů...

Chlupata navsteva

Pozvali jsme do školy paní Irenu Levovou, která provozuje canisterapii v domově pro seniory v Odrách, aby udělala posezení s pejsky pro naše žáky. Využili jsme den před akcí k tomu, abychom s dětmi probrali, jak se k pejskům chovat, ujistili jsme je, že není třeba se jich bát, vysvětlili jsme jim, co znamená canisterapie, jak může pomáhat a také, že se provádí podobné aktivity i s jinými zvířaty, třeba s koňmi, nebo s kočkami.

Paní terapeutka byla velmi vstřícná, nejdříve seznámila děti se svými třemi fenkami – bílými švýcarskými ovčandami Rút a Darlien a s černou pudlicí Sárou. Děti se po chvíli osmělily a s pejsky se rychle spřátelily. Paní Levová si s dětmi hodně povídala, předvedla jim, jak se s pejsky pracuje, ukázala jim psí „čichací“ hry, které se dětem moc líbily, a taky prvky výcviku poslušnosti, které si pak děti samy mohly vyzkoušet. Fenky obdivuhodně ochotně a k všeobecné radosti plnily povely a vzorně pochodovaly u nohy.

Že je u takové práce taky legrace, o tom jsme se v průběhu dopoledne sami přesvědčili. Dětem se aktivita velmi líbila, nechtěly pejsky ani pustit domů a hned se ptaly, kdy zase přijdou.

Jsme přesvědčeni, že akce pomohla dětem odbourat některé obavy ve vztahu ke psům, a snad dětem pomohla přehodnotit potřeby seniorů a lidí s postižením, kterým canisterapie pomáhá prosvětlit jejich život.

MeO