Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projektový den Babí léto

Projektový den Babí létoDatum konání:
12.9.2021

Tradiční řadu projektových dní žáků přípravné a první třídy jsme začali letos velmi brzy...

Babí léto

Počasí nás zvalo ven a tak projekt začal netradičně dnem Babí léto. Zaměřili jsme se na "hmyzíky" všeho druhu. Některé z nich máme rádi, jiné už tak moc ne a někteří nám dokonce nahánějí strach. Trasu jsme vedli za město, na naše oblíbené místo s ohništěm. Po cestě jsme plnili úkoly plné hmyzích kamarádů, a tak jsme se například naučili, že při sběru ovoce musíme dát pozor na včely a vosy, že mravenci se hrozně nadřou, než postaví celé mravenitě, že motýlek létá, protože je lehounký jako peříčko, že housenka, i když je někdy jedovatá, se na zimu zakuklí, aby z ní na jaře byl motýl a pavouk souká pavučiny, na kterých doletí do dalekých končin, a není třeba se jej bát.

Nějké hmyzíky jsme chytili do speciální krabičky s lupou a koukali se z blízka, jak vypadají a potom je samozřejmě pustili zase na louku.

Krásný letní den jsme si užili, něco se dozvěděli a trochu se i unavili.

Příště vyrazíme na stejná místa a budeme hledat PODZIM.... už se všichni těšíme.

Urb.