Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Krnov

KrnovDatum konání:
21.3.2024

Návštěvu Krnova jsme započali ve Flemmichově vile, v níž se dnes nachází Městské muzeum Krnov. Budova je neoklasicistní rezidence z roku 1914. Přízemí s překrásnou zimní zahradou bylo využíváno k reprezentačním účelům, první patro obývala rodina textilního továrníka Theodora Flemmicha. Teprve od roku 2008 slouží prostory vily k pořádání výstav, vernisáží, koncertů, přednášek, seminářů a kurzů. Městské muzeum tady funguje od roku 2010.

Střední škola průmyslová v Krnově nás překvapila vybaveností a zázemím pro žáky i zaměstnance. K dispozici je školní knihovna, moderní počítačová učebna, bufet, posilovna, tělocvična, svářečská škola i autoškola, ubytování ve vlastním domově mládeže.

Škola nabízí tyto obory: informační technologie, mechanik seřizovač, autotronik, obráběč kovů, truhlář, mechanik opravář motorových vozidel, umělecké zpracování dřeva, umělecké zpracování textilu.

Rovněž jsme si mohli prohlédnout tržnici a náměstí. Cestou domů jsme srovnávali bruntálské a krnovské náměstí. Těžko říci, které se nám líbilo více.

žáci VII. a VIII. tř.

FOTO ZDE